www.Srbija4x4.com
Home Page
Lista članova
Novosti
Forum
Galerija
Ankete
Tekstovi
Internet Linkovi
Ko je prisutan
5 korisnika je prisutno (3 korisnika čita Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

dalje...

Početna stranica foruma Srbija 4x4 Com
   Kvarovi na vozilima
  Blokada zadnjeg diferencijala Pajero

Pregleda ovu temu:   1 Anonimnih korisnika:

Dno   Prethodna tema   Sledeća tema
  •  Oceni temu
      Oceni OVU temu
      Odlično
      Dobro
      Prosečno
      Loše
      Očajno
Autor Niz
  •  monteroking
      monteroking
Blokada zadnjeg diferencijala Pajero
Home away from home
Član od: 5/12/2010
Iz
Odsutan
Da li je neko nekada otvarao zadnji diferencijal od Pajera sa blokadom? Interesuje me o kakvoj membrani je rec koja se nalazi na samoj blokadi? To mi je receno da mi je busno pa blokada ne drzi pritisak.

Desava mi se to da kad aktiviram blokadu, sve lepo kompresor odradi, blokira ali se na svake 2s ponovo pali i dopumpava vazduh. Blokada sasvim normalno radi ali se kompresor cuje stalno a treba posle 5 s na se ugasi.

Koliki je to posao da se zameni i da li uopste i dirati to? Plasi me da mi se skida i vadi ceo diferencijal zbog posle eventualnog ne umeca servisera da ga nasteluju da ne uji.
Postavljeno: 31/1/2011 8:29
Kreiraj PDF od poruke Štampaj
Vrh
Re: Blokada zadnjeg diferencijala Pajero
Home away from home
Član od: 26/8/2008
Iz velika plana
Odsutan
proveri prvo crevo od kompresora do diferencijala, pa cevcicu na diferencijalu (posebno spoj crevo-cevcica). takodje proveri da li su zice koje izlaze iz diferencijala u prekidu. mala verovatnoca da je kvar unutar diferencijala.

na osnovu tvog opisa, najverovatnije da je problem na spoju crevo-cevcica.

ta 'membrana' nije bas obicna gumena membrana. da bi se ona ostetila potrebno je da srce diferencijala dozivi veliku havariju. inace, da je skines, i nije problem. veci problem je vratitii to nazad. potrebna je servisna dokumentacija, najvise zbog sila kojima se stezi srafovi, kao i ponovnog stelovanja tanjirastog zupcanika. potrebno je 3-4h da se to odradi (ako sve ide kako treba). ako nije ovo sto sam ti gore napisao, potrazi dobrog i iskusnog majstora (koji nece da ti odmah kaze da je 'membrana' busna)
Postavljeno: 31/1/2011 11:19
Vrh
  •  monteroking
      monteroking
Home away from home
Iz
Odsutan
Pa i meni je sumnjivo da bude kvar na toj membrani pogotovo sto nikad nije silovan diferencijal niti je ikad nesto krcalo ili pucalo.
Sutra cu bas pokusati da proverim creva od kompresora i te spojeve dole.
Postavljeno: 31/1/2011 22:23
Vrh
  •  monteroking
      monteroking
Home away from home
Iz
Odsutan
Napravio sam jednu gresku, sto nisam probao blokadu kad sam izasao iz servisa. Tek danas sam je upalio i iznervirao.
Jos nisam prekontrolisao creva ali sad kad ukljucim blokada odradi i kompresor se uopste ne iskljucuje, radi non stop!
Izgleda da je neki problem nastao kad su probali da naduvaju vazduh, moguce da su duvali sa vecim pritiskom nego sto treba i sad je se nesto vise probusilo unutar.
Postavljeno: 3/2/2011 11:56
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sledeća tema

Copyright 2005-2013 by Srbija4x4.Com