www.Srbija4x4.com
Home Page
Lista članova
Novosti
Forum
Galerija
Ankete
Tekstovi
Internet Linkovi
Ko je prisutan
7 korisnika je prisutno (4 korisnika čita Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

dalje...

Početna stranica foruma Srbija 4x4 Com
   Modifikacije i dodatna oprema
  suzuku vitara pomoc

Pregleda ovu temu:   1 Anonimnih korisnika:

Dno   Prethodna tema   Sledeća tema
12>
  •  Oceni temu
      Oceni OVU temu
      Odlično
      Dobro
      Prosečno
      Loše
      Očajno
Autor Niz
  •  srecko18
      srecko18
suzuku vitara pomoc
Quite a regular
Član od: 24/4/2011
Iz
Odsutan
zanima me ovaj auto, verzija sa troje vrata i 1600cc bi mi najvise odgovarala.
na slikama iz oglasa sam video da ovi kraci modeli uopste nemaju onaj prekidac na kom se bira vrsta pogona. da li uopste postoje ovi manji modeli sa mogucnoscu odabira vuce i ostaloh blokada. ne znam tacno sta sve dozvoljava model 1.9.
po oglasima svi pisu SUZUKI GRAND VITARA ali u pretrazi vidim da postoji i samo VITARA bez grand. o cemu se zapravo radi?

hvala
Postavljeno: 19/2/2013 21:21
Kreiraj PDF od poruke Štampaj
Vrh
  •  PredragKostic
      PredragKostic
Re: suzuku vitara pomoc
Home away from home
Član od: 9/9/2008
Iz Despotovac
Odsutan
lepo bi bilo da objasnis i sta zelis pa na osnovu toga ...kakve preki dace nema konkretno...
Postavljeno: 19/2/2013 21:35
Vrh
  •  srecko18
      srecko18
Quite a regular
Iz
Odsutan
juce sam pogledao i jadan model uzivo 1.6 sa troje vrata
ima samo menjac, nikakav reduktor niti onaj prekidac kojim se okretanjem bira vrsta pogona.
ovi modeli sa petoro vrata 1.9 imaju 4H,4H lock, 4L lock

e sad meni se svidja taj sa troje vrata i 1.6 motorom ali me sad buni to da li on uopste ima mogucnost pogona na sva cetiri tocka i neku blokadu?
il je to kod njega stalno ukljucen 4x4 i to je to
Postavljeno: 19/2/2013 21:49
Vrh
  •  PredragKostic
      PredragKostic
Home away from home
Član od: 9/9/2008
Iz Despotovac
Odsutan
verovatno jedan od modela sad..generalno pricam o autu 1.6 motor u opciji reduktor i lsd nazad sasvim zadovoljavajuci auto...solidne performanse nije za neke velike gume ali solidna udobnost i po meni mali komfor...ti sa 1.9 dizelom je sa peugeotovim motorom
Postavljeno: 19/2/2013 22:07
Vrh
  •  srecko18
      srecko18
Quite a regular
Iz
Odsutan
evo razlike

Prikačen fajl: jpg  1.6.jpg (55.42 KB)

939_5123ed09be014.jpg 800X449 px

Prikačen fajl: jpg  1.9.jpg (92.29 KB)

939_5123ed09c3dd6.jpg 800X478 px
Postavljeno: 19/2/2013 22:20
Vrh
Just can't stay away
Član od: 11/2/2012
Iz Novi Sad
Odsutan
Obe sa slike su Grand Vitare.

Sustina je da je Vitara kao model krenula 1989. godine.

Onda su pojacavali motor sa 8v na 16v, sa karb na injection.

Pa su ubacili 5dr. Pa kabrio..

Pa 2.0 V6 i onda su skontali da im treba veca klasa.

Zato su napravili potpuno nov, nezavistan model Grand Vitare.

I to sto ti kacis na slikama je II generacija Grand Vitare, dok se obicna vise ne proizvodi...

P.S. Postoji i veca Grand Vitara od Grand Vitare, zove se XL-7 sa V6 motorom za USA trziste..
Postavljeno: 20/2/2013 8:38
Vrh
  •  firga
      firga
Home away from home
Član od: 13/10/2010
Iz Arandjelovac
Odsutan
Ovo je novija grand vitara i kod se ukljucuje sve preko ovog prekidaca a stariji modeli imaju rucicu pomocu koje se ukljucuje prednja vuca i sporohodne. Ako si video te sa ruckom bez prekidaca znaj da one sigurno imaju prednju vucu i reduktor
Postavljeno: 20/2/2013 9:54
Vrh
  •  slave
      slave
Just can't stay away
Član od: 17/1/2012
Iz
Odsutan
Neki SUV se proizvode u verzijama 4x2, ston znaci pogon na samo prednjoj, ili samo zadnjoj osovini. Sad nisam istrazivao za Vitaru konkretno. Ovo na slikama je noviji model.Ali 4x2 ne bih preporucio..
Recimo Pajero Pinin ima i sa reduktorom 2.0, i bez reduktora cini mi se 1,6 ili 1,8..
Postavljeno: 20/2/2013 12:12
Vrh
  •  srecko18
      srecko18
Quite a regular
Iz
Odsutan
ljudi niste me razumeli. Ova prva slika je od modela 1.6 2006 god.kraci sa troja vrata. A druga je od modela 2.0 a za godiste nisam siguran ali tu je. Mene zanima sledece: da li kraci model 1.6 ima pogon 4x4 i ako ima kako je to regulisano, jer u kabini nema ni reduktor ni ovaj prekidac sto se vidi na drugoj slici. Ovi po oglasima ih sve zovu grand vitara.a sad sta je grand a sta samo vitara ...na kraju nije ni bitno. Meni auto treba za asfalt i zimi za sneg ali po obinim putevima.
Postavljeno: 20/2/2013 12:23
Vrh
Webmaster
Član od: 3/5/2005
Iz
Odsutan
Problem je u tome što ne možeš sa sigurnošću nabrojati svu opremu sa kojom je neki auto izašao iz fabrike samo na osnovu zapremine motora (i godišta).

Većina, ako ne svi, proizvođači automobila za neki model unutar jedne godine imaju nekoliko ponuda motora, a uz svaki motor ide još nekoliko nivoa standardne opreme te dodatno unutar toga kupac može da traži da se još nešto doda ili oduzme. Ako toj šarolikoj slici dodaš još i razna godišta, dolaziš do zaključka da ni sam proizvođač ne može da zna šta je ugradio u neki auto, osim ako ne pogleda u svoju bazu na osnovu serijskog broja.

Pretpostavljam da bi bilo najbolje ako si u mogućnosti (a trebao bi da budeš) uzmeš serijski broj automobila koji te interesuje i onda ili od zvaničnog uvoznika ili direktno od proizvođača tražiš da ti pošalju "build sheet" odnosno listu stvari koje su tačno ugrađene u taj konkretan primerak. Možda je korisno takođe i da napomenem da razni online "dekoderi" za serijske brojeve ne mogu da ti daju te detaljne podatke, već samo neke osnovne tipa godina proizvodnje, motor i oznaka osnovnog modela.
Postavljeno: 20/2/2013 14:08
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sledeća tema
12>

Copyright 2005-2013 by Srbija4x4.Com